2009 m. sausio 11 d., sekmadienis

Insalata Caprese


Nuo neapykantos iki meilės - vienas žingsnis.

Tą kartą grįždama namo iš "tremties" (kaip man tada atrodė), beje, savanoriškos tremties, prižadėjau sau, kad daugiau niekada niekada niekada nekelsiu ten kojos. Ir niekas nepriverstų manęs ten grįžti. Deja, deja... kaip aš klydau.

Kai už lango sniegas virsta purvina, tepaluota ir neaiškia mase, o oro permainos darosi visiškai nenuspėjamos, mintimis vis dažniau nusikeliu į tą pirmąjį rytą ten ir pirmuosius pusryčius kavinukėje ant Bastilijos stogo. Puiki miesto panorama ir nuostabus vaizdas į jūrą, tolumoje plaukiantys laivai ir maži laiveliai, uostas, įkyriai krykštaujantys kirai ir niekur neskubantys italai, prisėdę prie gretimo stalelio išgerti rytinės esspresso.


Puikiausiai prisimenu tą rytą ir jauną padavėją, kuris mane įtikino, jog tiekėjas ką tik atvežė šviežios mozzarellos ir kad questa mattina la migliore scelta è l'insalata caprese (šio ryto puikiausias pasirinkimas yra Caprese salotos). Na, negalėjau atsispirti šiam žaviam pasiūlymui. Tenka pripažinti, jog kartais italų kalbos nėra vien gražbylystė, ypač jei kalba eina apie maistą.

Tikrosios salotos iš Kaprio yra neišvengiamai paprastas, tačiau tuo ir žavus produktų derinys. Svarbiausia, jog būtų paruoštas tinkamai ir iš teisingų bei šviežių (būtinai) produktų. Na, dar reikalingas ir tinkamas metų laikas. Vasara...

Pirma, šviežūs prinokę vasariniai pomidorai (geriausia iš pačių ar močiutės daržo/šiltnamio), dar nespėję pabuvoti šaldytuve. Raudoni, tvirti ir sultingi. Mmm..
Antra, ką tik nuskintas, kvapnus bazilikas. Neprošal tokį auginti ant saulėtos palangės.
Trečias svarbus komponentas (sakyčiau svarbiausias man) - geros kokybės, sultingas mozzarella sūris. Idealus pasirinkimas - šviežia mozzarella di buffala, iš buivolės pieno, gaminama Neapolio regione, kuri, deja, net ir Italijoje yra pakankamai brangi. Tačiau puikiai tinka ir karvės pieno mozzarella.
Druska, šviežiai malti pipirai ir pora šliūkštelėjimų gero alyvuogių aliejaus.

Už lango žiema, apie šviežius pomidorus ir šviežią mozzarellą galiu tik pasvajoti, o ant palangės neauga bazilikas. Bet aš nooooriu šitų salotų!!! NORIU ir taškas. Imu iš turgelio parsineštus pomidorus ir prekybos centre prigiriebtą mozzarellą, ką gi:

Insalata Caprese

1 didelis/ 2 maži pomidorai
1 kamuoliukas mozzarell'os
džiovintas bazilikas
druska
šviežiai mati pipirai
alyvuogių aliejus

Riekėmis supjaustyti pomidorus ir mozzarell'ą. Išdėlioti lėkštėje, jog gražiai persidengtų vienas su kitu. Pabarstyti džiovintais bazilikais, druska ir šviežiai maltais pipirais. Užpilti trupučiu alyvuogių aliejaus. Aš savąsias kartais mėgstu dar paskaninti ir balzaminiu actu. Ir kadangi labai norėjau nors trupučio žalumos, smulkiai supjausciau porą iceberg'o salotos lapų, pabarsčiaus tais pačiais prieskoniais ir aliejumi bei balzaminiu actu.

Skanaus!

O aš taip norėčiau sugrįžti. Nors trumpam..
Bookmark and Share Print Friendly and PDF

25 komentarai (-ų):

Irma rašė...

Kokios šiltos ir spalvingos nuotraukos.
Ech, tikiu, jog Italijoje, ypač Sicilijoje, kada nors praleisiu pačias nuostabiausias atostogas.
Ačiū už saulės spindulius tokią purviną ir niūrią dieną :))

Egle rašė...

Irma, džiaugiuosi, jog nors trumpam mano prisiminimai praskaidrino dieną. Deja, Sicilijoje nebuvau, tačiau pusę metų praleidau Sardinijoje. Nuotraukos iš ten. Didžiausias salos miestas - Cagliari :)

Juste rašė...

mmmm, tikrai nepasigailejau uzklydus i tavo sio vakaro bloga.. Tokie vaizdai, kai uz lango dargana, o gatvej baisu galva nusisukt, tai tikra palaima... beskaitydama ir as pasivaikciojau tai Italijos, tai prancuzijos gatvelemis.. noriu VASAROS!!ir kelioniu!!!...:P

Egle rašė...

Juste, kaip puikiai tave suprantu.. ir aš taip noriu vasaros, dar labiau kelionių.
Ir kai pagalvoju, kad ryt vėl reiks keliauti į darbą... rrr...

Monkey rašė...

Kaip paprasta ir kaip skanu. Nors siuo metu laiku net ir italiski pomidorai saule nekvepia...

Egle rašė...

Monkey, aš priklausau tai žmonių ir vartotojų kategorijai, kurie įsitikinę, jog genialu tai kas paprasta :) Ir kuo patiekale mažiau sudedamųjų dalių ir kuo jos grynesnės, tuo man skaniau. Žinoma, ne visada, tačiau 80% - taip :)

Tikiu, kad šiuo metu ir itališki pomidorai nekvepia, tačiau prisiminimuose viskas kvepia :)

Monkey rašė...

Dar pamiršau pasakyti, kad į gražią vietą buvai ištremta :)

Egle rašė...

Monkey, teko lankytis? :)
Aš tik jaučiausi baisiai atskirta nuo viso pasaulio, nes bilietai į Romą iš ten kainavo brangiau, nei iš Romos į Bulgariją ar Ispaniją. Nesakau, vieta tikrai graži, ypač kai persikėliau į butą, kur iš terasos 6tame aukšte matosi Viduržemio jūra ir miestas

Egle rašė...

Va Va Vyyyyva!! Dar anksti džiaugtis, bet visko gali būti, kad šią vasarą teks apsilankyti saulėtojoje Sardinijoje :))))

Anonimiškas rašė...

kazkaip mastau, kas gi ta paskutine nuotrauka dare!! Egle, nagi, grizkim ten bent trumpam!!!:)

Egle rašė...

Skaiste, mastyk mastyk :) manau, labai lengva atspėt :) Čia viena gražiausių mano Sardinijos nuotraukų :)

Grįšim vieną dieną. Tikrai. Tik jau greičiausiai ne šiemet. Nors kas čia žino :) Ar ne?

Anonimiškas rašė...

o taip!!! niekada nesakyk niekada!!! kai labai nori, atsiranda ir laiko, ir galimybiu, ir pinigu:) taip sakant, "Norui paliepus, man panorejus, imam ir skrendam":))) tikrai manau, kad susiorganizuosim:)

Egle rašė...

Kaip būtų nerealu, kada nors pvz gegužę ar jau kada tu galėsi po vis savo grandiozinių nuostabių švenčių :)

Anonimiškas rašė...

na, datos dabar nenustatysim, bet pazadeti tikrai pazadu, kad turime TEN grizti ir grisim nors ir labai trumpam:)

Egle rašė...

BŪTINAI!! Ir aš pasižadu :)

Anonimiškas rašė...

SUPER, nerealiai skaniai isejo!
________________

autobusu nuoma | mikroautobusu nuoma | autobusu nuoma

Anonimiškas rašė...

puikus receptas !

darbas anglijoje
plastikiniai langai

Anonimiškas rašė...

super, patiko, ! :)

anglijoje darbai
skubus darbas anglijoje
sezoniniai darbai
darbas londone ir anglijoje

Anonimiškas rašė...

prasome, naudinga informacija:

plastikiniai langai
Darbas Anglijoje
roletai
MOBILIEJI TELEFONAI

Anonimiškas rašė...

oakley sunglasses, tiffany and co, ray ban, prada handbags, kate spade outlet, ray ban sunglasses, coach purses, coach outlet, true religion outlet, coach factory outlet, burberry outlet online, oakley sunglasses, chanel handbags, coach factory, nike free, oakley sunglasses, louboutin, louis vuitton outlet online, michael kors outlet, burberry outlet online, oakley sunglasses, tory burch outlet, jordan shoes, ray ban sunglasses, gucci outlet, true religion, true religion jeans, oakley sunglasses, longchamp outlet, air max, polo ralph lauren, michael kors outlet, nike air max, louboutin, toms shoes, nike shoes, louis vuitton handbags, coach outlet store, polo ralph lauren outlet

Anonimiškas rašė...

vans, juicy couture outlet, nike air max, karen millen, nike free, louis vuitton, reebok outlet, beats by dre, birkin bag, marc jacobs, nfl jerseys, ferragamo shoes, yoga pants, montre pas cher, lancel, lululemon, abercrombie and fitch, north face outlet, hollister, air max, air max, mulberry, nike free, ralph lauren, hogan, timberland, mcm handbags, supra shoes, longchamp, air jordan, ray ban pas cher, ralph lauren, mont blanc, louboutin, new balance shoes, louis vuitton, nike air max, rolex watches, converse shoes, oakley pas cher

Anonimiškas rašė...

www.DRIVE.lt --- automobiliu nuoma --- www.drive.lt

Anonimiškas rašė...

automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma - automobiliu nuoma -

Anonimiškas rašė...

www.turauskusodyba.lt
www.turauskusodyba.lt
www.turauskusodyba.lt
www.turauskusodyba.lt
www.turauskusodyba.lt
www.turauskusodyba.lt
www.turauskusodyba.lt
www.turauskusodyba.lt
www.turauskusodyba.lt
www.turauskusodyba.lt
www.turauskusodyba.lt
www.turauskusodyba.lt
www.turauskusodyba.lt

Unknown rašė...

cheap jerseys
coach outlet
louis vuitton handbags
soccer jerseys
michael kors uk
michael kors uk
louis vuitton
coach outlet stores online
coach outlet
hollister outlet
kate spade
true religion sale
concord 11
michael kors
jordan 6 rings
ray ban sunglasses
fitflops outlet
jordan 11 snakeskin
mont blanc mountain
christian louboutin
burberry handbags
jordan 3 retro
michael kors outlet online
burberry handbags
concord 11
michael kors outlet
gucci outlet
ray ban outlet store
michael kors outlet online
louis vuitton handbags
louis vuitton
cheap ray bans
jordan 6 retro
burberry sale
michael kors outlet online
20150624xiong

Rašyti komentarą